Nasza misja

Misją Polish-American Society jest umacnianie więzi, solidarności, wzajemnego poparcia i pomocy wśród społeczności polonijnej, kultywowanie polskich tradycji, kultury i języka oraz promowanie rodzimych wartości w środowisku amerykańskim.

Wiadomość n.t. projektu festiwalu “Memphis in Poland”

12 czerwca 2017 - festiwal "Memphis in Poland" wystartował - prosimy zobaczyć jak.

 

Mer Memphis Jim Strickland wydał proklamacje Miasta Memphis honorujacą nasz festiwal "Memphis in Poland".

 

Otrzymaliśmy niedawno list od Prof. Piotra Wilczka, nowo mianowanego ambasadora RP w USA, w którym wyraził on swoje poparcie dla projektu festiwalu „Memphis in Poland”.  Inicjatywa nasza spotkała się także z uznaniem mera Memphis, Jima Stricklanda.  Były ambasador RP, Ryszard Schnepf, rozmawiał o projekcie z Paulem Jonesem, ambasadorem USA w Polsce. W wyniku tych rozmów i naszych bezpośrednich kontaktow z Ambasadą USA możemy spodziewać się grantu, który pokryje część wydatków związanych z organizacją festiwalu.

Marcin i Becky Arendtowie zajmują się koordynacją części muzycznej naszego projektu. Marcin i Becky reprezentują zarówno PAS jak i University of Memphis School of Music, który jest jednym ze współorganizatorów imprezy.  Do naszych głównych partnerów zaliczyć należy także Memphis Convention and Visitors Bureau, Władze Sopotu i Bałtycką Agencję Artystyczną BART.

Część oświatowa festiwalu to wystawa National Civil Rights Museum organizowana wspólnie z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Tematem tej ekspozycji będzie 25-Lecie Nagrody Wolności. W 1999 roku Muzeum przyznało tę nagrodę Lechowi Wałęsie. Program Festiwalu został również wbogacony przez turniej szachowy między uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie i Douglass K-8 Public Elementary School w Memphis. Turniej zostanie rozegrany w czerwcu w czasie trwania Festiwalu Memphis in Poland.

Festiwal Memphis w Polsce - 12 - 18 czerwca

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

Na pewno macie wszyscy wciąż w pamięci ubiegłoroczny Festiwal „Memphis in May”, którego przewodnim tematem była Polska. Być może pamiętacie Państwo, że zrodził się wtedy także pomysł zorganizowania imprezy na temat  Memphis w Polsce.  Pierwszy wspomniał o tym publicznie Ambasador Ryszard Schnepf, który był gościem honorowym MIM-u.  Polish-American Society i Ambasada RP stały się wtedy głównymi koordynatorami powstałego projektu.

Celem naszej idei jest nie tylko rewanż za uhonorowanie przez Memphis Polski i Polaków, poprzez zaprezentowanie polskiej publiczności historii tego miasta i jego dorobku muzycznego, lecz przede wszystkim dalsze zacieśnienie więzów między Polską i Ameryką na niwie wspólnych zamiłowań  kulturalnych i w zakresie podobnych celów realizowanych w najnowszej historii obydwu narodów. Chcielibyśmy też, żeby Amerykanie, którzy przybędą do Polski będą mogli docenić pozytywne zmiany, jakie się tam dokonały po upadku komunizmu ćwierć wieku temu. 

Czytaj więcej...

Klub Brydżowy PAS

Spotkania Klubu Brydżowego PAS odbywają się raz w miesiącu, w soboty.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z Anią Woźniak, tel. 830-9346, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy sprawdzic w naszym kalendarzu na kiedy jest planowane następne spotkanie klubu.

Memphis in Poland

Wiadomosci

Najnowsze wydania

 

Free business joomla templates